נוהל גילוי מרצון טרם פורסם – כיצד ניתן ומומלץ לפעול.

תאריך

נוהל גילוי מרצון הוא נוהל אשר מפורסם על ידי מס הכנסה מידי תקופה ומאפשר למי שלא דיווח כנדרש על כלל הכנסותיו בעבר, לפנות ביוזמתו על ידי מייצג מטעמו לרשות המיסים ולבצע הסדר שבמסגרתו יושלם המס בגין ההכנסות הלא מדווחות.

למי זה רלוונטי?

אם בבעלותך כספים בחשבונות בנק בעולם שטרם דווחו לרשות המיסים בישראל כנדרש, הכנסות ממטבעות דיגיטליים שלא דווחו, ביצעת פעולה של החלפת אלטים במטבעות דיגיטליים ולא דיווחת על כך, הפקת הכנסות שלא דווחו כנדרש במהלך השנים בארץ או בחו"ל.

איך זה עובד?

פונים לרשות המיסים 'בהתנדבות', לדיווח על ההכנסות או הרווחים הנדרשים.
כשהדיווח מגיע מכם ואתם מגלים להם מרצונכם החופשי (ומכן השם 'גילוי מרצון') על החוסרים אתם מעלים את הסיכויים להגן על עצמכם מפני חשיפה להליך פלילי ואזרחי, החשש המשמעותי ביותר שעלול לעלות מביקורת של רשות המיסים.

האם ניתן לבצע כיום הליך גילוי מרצון?

אחת לתקופה רשויות המס מוציאות הוראות שעה לנוהל גילוי מרצון, כאשר מי שלוקח בו חלק לרוב זכאי לחסינות פלילית.
כיום, אין הוראת שעה לנוהל גילוי מרצון (הוראת השעה האחרונה הסתיימה בתאריך ה-31.12.2019), אך ניתן בכל זאת לבצע הסדר מול מס הכנסה בהליך לא פורמלי.
בפניה פרטנית לרשות המיסים ניתן ואף רצוי לבצע הליך של גילוי מרצון במידה והיה אי דיווח, הפניה הינה למול פקיד השומה הרלוונטי והיא מצריכה ידע מקצועי, ניסיון והבנה בתחום הזה ספציפי.
פנייה שלא דרך איש מקצוע ובעל ניסיון עלולה להידחות ואף לגרום לנזק ולסכן אותכם.

שימו לב, בימים אלו רשות המיסים פועלת נמרצות כדי לאתר כספים לא מדווחים של ישראלים בחשבונות בנק בעולם, הכנסות לא מדווחות של מטבעות דיגיטליים ועוד…
ראו כתבה שפורסמה לאחרונה בה חושף מנהל רשות המיסים ערן יעקב בפאנל הפתיחה של הכנס השנתי של לשכת יועצי המס על פעולותיה וכוונותיה של רשות המיסים.
לחצו לקריאת הכתבה

אנחנו ממליצים לכם להקדים תרופה למכה, להתחיל את התהליך בהקדם ולא לחכות עוד.

מה חשוב לדעת?

במסגרת הפניה לגילוי מרצון יש לחשוף את כל העובדות והמידע הרלוונטי – שנות המס, מקורות הרווח, ההכנסות המדוברות, סכומי המס החסרים, נכסים קיימים ועוד…
ניתן לבצע פנייה ראשונית באופן אנונימי ורק לאחר אישור הסדר עקרוני מול פקיד השומה אנו חושפים את שמכם ובאישורכם מראש.
במסגרת פנייה אנונימית קיימת האפשרות למשוך בחזרה את הפנייה בכל שלב בהליך טרם חשיפת השם.

אלעד נעמן, ראש המשרד, היה האחראי בפקיד שומה על נוהל הגילוי מרצון האנונימי תוך טיפול במאות מקרים של גילוי מרצון אנונימיים.

בנוסף לכך מאז הקמת המשרד, משרדנו ייצג וטיפל בעשרות מקרים של גילוי מרצון במסלול האנונימי והרגיל, חלקם סבוכים ומורכבים ביותר.

הניסיון והידע בעבודה בתחום זה מתוך רשות המיסים בשילוב הניסיון שנוצר בשנים האחרונות בעבודה מול רשות המיסים, יצרה למשרדנו את המומחיות הטובה ביותר בשבילך.

נשמח לעמוד לשרותכם,

אלעד נעמן יועצים.

מאמרים באותו נושא

מיסים על מטבעות קריפטו

למסחר והשקעה במטבעות קריפטו ישנם מספר היבטי מיסוי שחשוב להבין: מס הכנסה קריפטו – סיווג ההכנסה כהונית או פירותית ושיעורי החיוב במס. דיווח מס קריפטו

קרא עוד »
דילוג לתוכן