מטבעות דיגיטליים

תחום המטבעות הדיגיטליים / קריפטוגרפיים / וירטואליים או בקיצור קריפטו, הפך להיות מאוד משמעותי בחיינו במהלך השנים האחרונות ובעיקר מסוף 2017 בעקבות העלייה החדה והגבוהה מאוד בשווי מה שהעלה את ההתעניינות אצל משקיעים רבים כמו גם אצל רשויות המס, בנקים ועוד…

בחודש דצמבר 2017 פורסמה התייחסות ראשונה של מס הכנסה בנושא וזאת בעמדה חייבת בדיווח לעניין סיווג מכירת נכס דיגיטלי כאירוע חייב במס רווחי הון ובתאריך ה-17.1.2018 פורסם חוזר מס הכנסה 05/2018 – "מיסוי פעילות באמצעות תשלום מבוזר (המכונים: "מטבעות וירטואליים")" שקבע כי מטבע דיגיטלי הינו נכס בהתאם להוראות פקודת מה הכנסה וכתוצאה מכך כל מכירה או החלפה של מטבע דיגיטלי באחר הינה עסקה החייבת בדיווח.

זהו תחום מאתגר ובעל סוגיות מס רבות, נשמח לתת מענה בסוגיות הבאות:

מה צריך לדעת לפני שמתחילים?

  1. על כל עסקה של מכירה או החלפה של מטבע יש חובת דיווח למס הכנסה.
  2. ההכנסה תסווג כהכנסה הונית החייבת במס בשיעור של 25%.
  3. במידה ומסחר במטבעות דיגיטליים הוא עסק של אותו אדם, המיסוי יהיה לפי מדרגות מס שולי.
  4. יש חובת דיווח לעצמאיים ושכירים כאחד.

נחשפנו למאות מקרים בתחום, וחשוב לנו לציין כי במיסוי יש משמעות רבה לתכנון מראש בכלל ובתכנון מיסוי במטבעות דיגיטליים בפרט, בזכות העובדה שזהו תחום חדש גם לרשות המיסים ויש להבין כיצד לפעול בכל שלב מראש.

בשנים האחרונות צברנו ניסיון וידע רב בטיפול, ייעוץ וייצוג מול רשות המיסים, ליווינו עשרות לקוחות להסכם שומה משביע רצון מול רשות המיסים בגין הכנסות שלא דווחו על דוחות מס שכבר הוגשו.

כמו כן בכל הנוגע למס על מטבעות דיגיטליים / מס על קריפטו, מדובר בתחום שמתגבש ומתעדכן לנגד עינינו בימים אלו ואנו פועלים ומעדכנים את בסיס הידע והטיפול בהתאם להתפתחויות.

מוזמנים להתעדכן באתר זה מדי פעם וברשתות החברתיות שם נפרסם את כל המידע הנדרש בנושא וכמובן העדכונים החדשים מטעם רשות המיסים.

לכל שאלה והתייעצות בנושא של מיסוי מטבעות דיגיטליים, מוזמנים ליצור קשר.
נשמח לעמוד לשרותכם בכל נושאי המיסוי,
אלעד נעמן יועצים.

צרו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן